אהבת את הפוסט? שתף/י עם חבריך!
טעויות של הסוחר המתחיל

10 טעויות שהורגות את הסוחר המתחיל

המון סוחרים נופלים ופורשים בעקבות טעויות קטנות שהיו ניתנות לעצירה ותיקון אם רק היו אומרים להם מראש מה לא לעשות.

עשרת הטיפים הבאים נאספו מרחבי הרשת מניסיונם של סוחרים רבים שנכוו על בשרם, הבינו את הטעות השכילו והבינו מה לעשות ומה לא לעשות.

כותרת

הכותרת היא הדבר החשוב ביותר כאשר אתם מעלים מוצר! יש לכם מקום ל- 80 תווים שעליכם לנצל במלואם עם המילים הרלוונטיות ביותר לאותה הקטגוריה ומוצר ועם המילות מפתח הכי מחופשות לאותה קטגוריה והכי מוכרות!

במידה ואתם עושים דרופ שיפינג, אל תהיו כמו כל אותם האנשים העצלנים שמעתיקים בדיוק את אותה הכותרת מאמזון! זה מתכון לאסון! לא רק שאתם תתחרו בכל אותם אנשים עצלנים אתם אף פעם לא תגיעו לעמוד הראשון בחיפוש!

תמונות

נצלו את מספר התמונות המקסימלי שזירת המסחר מציעה לכם! במידה ואתם עושים דרופ שיפינג מאמזון לאייבי ואינכם לכם הרבה תמונות, בצעו חיפוש קל בגוגל ותוציאו עוד תמונות של אותו המוצר.

שימו לב שלא מוטמעת על התמונה חתימה של מוכר אחר, אחרת גם האנשים וגם המערכת תבין שזה לא מוצר שלכם. התמונה חייבת להיות בגודל של 1600 פיקסל לפחות!

חישוב עמלות

אז נכון זה מרגיש כייף לראות שבוצעה מכירה ועוד אחת ועוד אחת ואתם כבר שמחים ומאושרים על כך שהצטבר לכם כסף! אבל מה קורה במידה ושחכתם לגמרי מהעמלות שאייבי או אמזוןדורשים? ומה עם העמלות של פייפל?ובמידה ויש עלויות משלוח? לפתע נשארתם ללא רווח כלל...

לפני כל העלה של מוצר וודאו היטב שהמחיר אכן מכסה את המוצר עצמו ואת כלל העמלות והמשלוח מסביב וגם משאיר לכם מקום לרווח של כמה דולרים בודדים! אחרת... חבל על הכסף שהשקעתם בקורס ובכלל על הזמן שהשקעתם.

החזרת מוצר והפסד כספי

לאחר שהתבצעה רכישה גילית שהפסדת כסף על אותו המוצר..האם אתה תבטל את המכירה?

לא! עדיף לספוג את ההפסד הכספי ולספק את מוצר ללקוח מאשר לקבל פידבק שלילי על ביטול מכירה. במידה והמוצר נמכר והכסף התקבל אך גילית שהמוצר כבר לא קיים במלאי! במיידי שגר הודעה אל הלקוח והחזר לו את הכסף על הרכישה.

אמינות, זה שם המשחק.

חוסר התייחסות לעסק

כמובן שלקיחת עניין המכירות באייבי כתחביב הוא דבר לגיטימי בהחלט. אך מי שמעוניין להצליח ולהרוויח מהעניין חייב להשקיע ולהמשיך ללמוד ולשפר בכל פעם את החנות והכותרות וההסברים על המוצר. חוסר התייחסות לחנות שלכם תוביל למפלה.

פידבק

הפידבק משמש אותנו ואת הלקוחות שלנו לטוב ולרע. על כל מוצר שרכשת באייבי, אתה תקבל פידבק מהמוכר ובמידה ואתה מרוצה, גם אתה תיתן לו פידבק חיובי! אותו הדבר עם הלקוח שלכם! משהוא רכש מכם מוצר!

המתינו לפידבק חיובי ממנו על הרכישה(לאחר שקיבל את המוצר) ותנו לו גם אתם פידבק על כך שרכש! כאשר לקוחות יכנסו אליכם לחנות הם ירצו לראות שיש לכם יותר פידבקים חיובים מאשר שלילים, זה מראה שאתם אנשים אמינים וסוחרים טובים ופידבקים שלילים יראו שאתם גם בני אדם וגם אתם עושים טעויות. כמובן שיותר מידי פידבקים שלילים יהרגו לכם את העסק לכן השתדלו שלא לקבל אותם. אחד מספיק.

שגיאות כתיב

יש להקפיד על כותרת נטולת שגיאות כתיב ועל תיאור מוצר ברור ונקי לחלוטין משגיאות כתיב. זכרו שבמידה ורשמת כותרת עם שגיאות כתיב, הלקוח לא ימצא אתה מוצר שלכם.

בנוסף שגיאות כתיב מראות על סוחר חובבן שאיננו משקיע במוצר שלוו בחנות שלו. אתם הייתם רוכשים מאדם כזה?

חסימת רוכשים בעייתיים

אייבי מאפשרת לסוחר לחסום מראש רוכשים שאינכם מעוניינים שירכשומכם. למה שתעשו זאת?

ישנם רוכשים שאינם משלמים בסוף מכירה פומבית או מבטלים רכישו תמיד לאחר הרכישה ונותנים פידבק שלישי. את השמות שלהם ניתן למצוא בפורומים של אייבי.

מעקב אחר חבילה

חשוב מאוד לספק מספר מעקב ללקוח, כך שיוכל לדעת תוך כמה זמן המוצר יגיע אליו והיכן הוא נמצא בכל רגע. לקוח שלא יקבל מכם מספר מעקב יבין שאתם כנראה חובבנים או שלא שלחתם לו בכלל את המוצר ויבטל את הרכישה.

Contact us

שמירה על קשר

לקוחות שרכשו מכם והשאירו פידבק חיובי ירכשו מכם גם בפעם הבאה!

אך מנין להם לדעת שהוספתם מוצר חדש שמעניין אותם? שימרו את השמות והכתובות אימייל של הלקוחות שלכם וידעו אותם בכל פעם שהעלאתם מוצר חדש לחנות. כך תצברו לעצמכם קהל לקוחות קבוע ואמין.

למידה מטעויות של אחרים תקצר לכם את הדרך להצלחה ותלמד אתכם את הדברים שהיו לוקחים לכם המון זמן וכסף ללמוד בעצמכם! שימו לב לטעויות שנרשמו מעל וחיזרו עליהם בכל פעם שתעלו מוצר כך שלא תעשו טעות. בנוסף תמיד תלמדו ותחפשו עוד חומרים שיכולים לשפר לכם את המוצרים. רק כך תגיעו לסכומים יפים!